Живопис та порцеляну презентувало у Галереї мистецтв мистецьке подружжя Микола Сіробаба та Віра Сіробаба-Климко

60 оригінальних живописних полотен та 20 декоративних порцелянових композицій презентували у виставковому залі Художнього музею імені Миколи Ярошенка художники Микола Сіробаба та Віра Сіробаба-Климко. Експозиція стала продовженням співпраці між творчими осередками та керівництвом міст Полтава та Суми, звідки родом митці. Враженнями від побаченого поділяться В'ячеслав Джиган та Сергій Бовтік.

Виставка «Душа у пригорщі краси» художнього подружжя Миколи Сіробаби та Віри Сіробаби-Климко – це поєднання живопису, графіки з творіннями декоративно-ужиткового мистецтва. Це – перша персональна експозиція, презентована сумськими митцями в Полтаві.

/Микола Сіробаба, художник

Коли мене в Сумах запитали: «Чому в Полтаві я роблю цю презентацію», то я відповідаю, що найкраща в Україні виставкова зала - це в Полтаві/

Живопис Микола Сіробаба називає своїм життям та повітрям і присвячує йому ось вже чверть століття. Хоча й творить в реалістичному стилі, але з елементами міфології, містики, фантастики та народних переказів. Дружина пана Миколи Віра вдень працює на сумському фарфоровому заводі, а ввечері допІзна творить свої ексклюзивні порцелянові вироби на замовлення. В роботі майстриня використовує спеціальні фарби для кераміки. Її порцеляна, говорить сама художниця, коштує досить дорого. Серед побутових виробів, які вона створила, Віра Сіробаба-Климко виділяє набір для шампанського.

/Віра Сіробаба-Климко, майстер декоративно-ужиткового мистецтва

Мені говорили, що ці бокали не задзвенять і от у нас художня рада і я поставила пляшку шампанського, льоду туди і коли представляла цей набір, бокали зазвеніли/

Показавши велику кількість своїх робіт в особливому поєнаннні, подружжя Сіробабів хвилювалося про те, якою ж буде реакція відвідувачів виставки. Але, як виявилось, їхні переживання виявились марними.

/Маша Панченко, відвідувачка виставки

Дуже цікава виставка, вона дійсно нагадує, як називається одна з робіт - «Один день». Один день з його минулим, сучасним, майбутнім/

Твори подружжя Миколи Сіробаби та Віри Сіробаби-Климко знаходяться в численних музейних зібрАннях та приватних колекціях в Україні, Росії, Казахстані та Болгарії. В Полтаві ж їхні роботи будуть експонуватися ще декілька тижнів.

В'ячеслав Джиган, «Місто»


2009 - 2024 © art-sirobaba